WENTYLACJA

Projektowanie i instalacja wentylacji mechanicznej

Odetchnij swobodnie i pełną piersią! Firma ADAGRE oferuje wszechstronną pomoc w zakresie projektowania, instalacji oraz serwisowania wentylacji mechanicznej każdego typu. Od najprostszych, wywiewnych systemów wentylacyjnych, przez wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła, po dedykowane dla przemysłu i biznesu instalacje wentylacji ogólnej i stanowiskowej. Zapewniamy szeroki wybór urządzeń do budynków różnej wielkości i przeznaczenia oraz montaż wentylacji przez doświadczonych, kulturalnych instalatorów.

Projektowanie wentylacji – współpraca z profesjonalistami

Nowoczesna, wydajna wentylacja podnosi wartość nieruchomości obniżając koszty budowy oraz długotrwałej eksploatacji. Decydując się na wentylację mechaniczną zamiast grawitacyjnej już na etapie projektu lub wczesnej budowy unika się np. konieczności tworzenia pionów wentylacyjnych w formie kominów. To oszczędność przestrzeni, a także środków i czasu na budowę pionów oraz kominów.

Zapraszamy do współpracy zarządców, a także architektów i deweloperów zajmujących się budową obiektów mieszkaniowych oraz komercyjnych (biurowych, handlowych, usługowych czy produkcyjnych). Polecamy projektowanie wentylacji mechanicznej na jak najwcześniejszym etapie – pozwoli to na użycie optymalnych rozwiązań i obniży koszt oraz czas budowy.

Modernizacja instalacji wentylacji w zakładzie produkcyjnym

W celu obniżenia temperatury w hali produkcyjnej Zakładu Konstrukcji Maszyn w Krakowie, zwiększyliśmy wydajność systemu wentylacji mechanicznej o 15% poprzez przeprogramowanie centrali wentylacyjnej, zamontowanie dodatkowej chłodnicy i agregatu schładzającego o mocy chłodniczej 35 kW. Ponadto ograniczyliśmy zyski ciepła poprzez wyniesienie na elewację 9 jednostek zewnętrznych klimatyzacji obsługującej przyległe pomieszczenia biurowe (pierwotnie zamontowanych wewnątrz hali). 

Wentylacja mechaniczna (z odzyskiem ciepła) w fabryce wafli

W rozbudowywanym zakładzie produkcji wafli o pow. ponad 2 650 m2, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła  o wydajności 20 tys. m3/h oraz dodatkowym agregatem grzewczo-chłodzącym o mocy 56 kW. Instalacja pozwoliła na znaczną poprawę warunków pracy, osuszanie magazynów oraz oszczędności w kosztach ogrzewania poprzez odzysk ciepła na poziomie 263 kW. Na wykonanie instalacji uzyskaliśmy dla klienta preferencyjne finansowanie ze środków WFOŚiGW.

Okap wyciągowy znad pieca tapialnego

W zakładzie produkcyjnym, zajmującym się odlewami ciśnieniowymi z metali nieżelaznych zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i zamontowaliśmy okap nad piecem do topienia surowca. Blaszany okap ustawiony został na specjalnej konstrukcji, która nie ogranicza pola pracy wokół pieca. Wyciąg znad okapu połączony został z systemem odprowadzenia powietrza znad sąsiedniego pieca z zastosowaniem elektrycznie sterowanej przepustnicy.

Wentylacja 16 pomieszczeń biurowych

Uczestnicząc w procesie adaptacji kondygnacji budynku produkcyjnego na cele biurowe, obok projektu i wykonania instalacji klimatyzacyjnej, wykonujemy również instalację wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej. Całość podzielona została na dwa układy. Większa centrala wentylacyjna obsługuje pomieszczenia biurowe, osobna, mniejsza – salę konferencyjną. Łączna wydajność instalacji to 1000 m3/h.

Wentylacja w obiekcie produkcyjno-biurowym

Na zlecenie krakowskiego developera, firmy Fronton, w przeznaczonym na wynajem obiekcie o powierzchni 1300 m2, wykonaliśmy instalacje wentylacyjne. W wydzielonej, dwukondygnacyjnej części biurowo-socjalnej zainstalowaliśmy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, opartą ma trzech centralach o łącznej wydajności ok. 2000 m3/h i odzysku ciepła ok. 70%. Hala produkcyjna, w tym pomieszczenia spawalni i lakierni, wyposażone zostały w wentylację wywiewną ogólną i stanowiskową.

Wentylacja w budynku przedszkola

Celem zapewnienia najwyższych standardów w budynku nowo powstającego przedszkola, w projekcie budowlanym przewidziano wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Na zlecenie Inwestora opracowaliśmy projekt wykonawczy oraz wykonaliśmy całość instalacji. Centrala wentylacyjna z dodatkowym agregatem schładzającym oraz główne ciągi nawiewne i wywiewne umieszczone zostały na zewnątrz budynku, co pozwoliło zachować jak największą przestrzeń wewnątrz obiektu. Dzięki wydajności centrali na poziomie 3800 m3/h i odzyskowi ciepła 40 kW, w przedszkolu zapewniliśmy komfort i znaczne oszczędności w kosztach eksploatacji.

Wentylacja mechaniczna w domach jednorodzinnych

Na północ od Krakowa powstało osiedle domów jednorodzinnych ze wspaniałym widokiem na Kraków, Beskid Wyspowy a nawet Tatry. W celu podniesienia standardu i obniżenia kosztów eksploatacji, na zlecenie inwestora budynki wyposażone zostały przez nas w instalacje wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Niewielkie, kompaktowe centrale wentylacyjne umieściliśmy w garażach domów lub w pomieszczeniach technicznych. Instalacje wykonywane na etapie budowy, ukryte zostały w warstwach izolacji podłóg i w przestrzeni strychów w szczycie dachu.